Český rybářský svaz, z.s., místní organizace Turnov, ul. Kinského čp. 383

Propozice Veřejných rybářských závodů

Pořadatel: ČRS, z.s., MO Turnov

Místo: Libuň

Termín: 9.4. 2016

Hlavní pořadatel: Ing. Jaromír Dědeček

Hlavní rozhodčí: Pavel Pehlík

Účastníci závodu: veřejný závod, účastníkem může být kdokoliv, který se zaregistruje, zaplatí startovní poplatek a bude dodržovat přijatá pravidla.

Startovné: 200,- Kč

Počet účastníků: maximálně 102.

Stanoviště k  rybolovu: Účastník si své stanoviště vybere při prezentaci.

Hodnocení úlovků: Do hodnocení se započítávají všechny ryby a to následovně:

 • a) Ryby: amur, candát, jeseter, kapr, lín, štika, sumec, tolstolobik, úhoř. Ryba se měří od rypce k  nejzadnější části ocasní ploutve. Jeden centimetr délky ryby = jeden bod.

 • b) všechny ostatní ryby. Jedna ryba = 1 bod.

 • Ryby pod písmenem a) budou rozhodčím změřeny a zapsány do průkazu soutěžícího. Všechny ryby budou poté neprodleně, šetrným způsobem vráceny do vody. Vyhrává ten účastník, který získá nejvíce bodů.

  Pravidla závodu: Začátek a konec rybolovu je oznámen zvukovým signálem. Lov provádí účastník osobně. Během přestávky dochází ke změně stanovišť.

  Lov je povolen na jeden rybářský prut o jednom návazci a jednom jednoháčku. Loví se způsobem na položenou, plavanou nebo i na feeder. Lov přívlačí, muškaření nebo lov na živou nebo mrtvou rybku není povolen. Nástrahy lze použít pouze v souladu s rybářským řádem. Každý účastník musí být vybaven vyprošťovačem háčku a podběrákem. Po ulovení ryby vhodným způsobem přivolá rozhodčího. Při dočasném přechování ryby do příchodu rozhodčího lze použít pouze vezírek s  kruhy. Vnadění je možné pouze v  čase vymezeném k  rybolovu.

  Časový průběh závodu:

  Občerstvení účastníků je zajištěno.

  V  Turnově 03.4. 2016

  Adresa:

  ČRS, z.s., MO TURNOV, Kinského č.p. 383 511 01 Turnov, www.crsmoturnov.cz; email: info@crsmoturnov.cz