Český rybářský svaz místní organizace Turnov, Kinského čp. 383

Propozice Veřejných dětských rybářských závodů

Pořadatel: ČRS MO Turnov

Místo: retenční nádrž Libuň

Termín: 31.5. 2014

Hlavní pořadatel: Ing. Jaromír Dědeček

Hlavní rozhodčí: Ing. Miroslav Vendl

Účastníci závodu: veřejný závod, účastníkem může být kdokoliv dítě od školního věku do 15 let (které v roce 2013 dovrší 15 roků), které se zaregistruje a bude dodržovat přijatá pravidla.

Startovné: se neplatí.

Počet účastníků: maximálně 50.

Hodnocení účastníků: Každá ulovena ryba bude rozhodčím změřena a poté neprodleně šetrným způsobem vrácena do vody. Ryba se měří od rypce k zadní části ocasní ploutve. Jeden centimetr délky ryby = jeden bod. Vyhrává ten účastník, který získá nejvíce bodů.

Pravidla závodu: Začátek a konec rybolovu je oznámen zvukovým signálem. Lov provádí účastník osobně. Během přestávky dochází ke změně stanovišť.

Lov je povolen na jeden rybářský prut o jednom návazci a jednom jednoháčku. Loví se způsobem na položenou nebo plavanou. Lov přívlačí, muškařením, na živou nebo mrtvou rybku není povolen. Nástrahy lze použít pouze v souladu s rybářským řádem. Každý účastník musí být vybaven vyprošťovačem háčku a podběrákem. Po ulovení ryby vhodným způsobem přivolá rozhodčího. Při dočasném přechování ryby do příchodu rozhodčího lze použít pouze vezírek s kruhy. Vnadění je možné pouze v čase vymezeném k rybolovu.

Časový průběh závodu:

Občerstvení účastníků zajištěno.

V Turnově 11.5. 2014

Adresa:

ČRS MO TURNOV

Kinského č.p. 383

511 01 Turnov

www.crsmoturnov.cz